1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Czy Brexit odbierze pracę Opiekunom Seniorów?

Czy Brexit odbierze pracę Opiekunom Seniorów?

21-03-2019
 

Promedica24 już od 5 lat daje możliwość wyjazdów do Anglii w charakterze opiekunki osób starszych. W czerwcu 2016 roku dobiegła do nas jednak informacja, że Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. Czy w związku z tym nasi opiekunowie, pracujący na Wyspach Brytyjskich, muszą się obawiać utraty lub delegalizacji pracy?

 

Czym jest Brexit?

Zacznijmy od początku. Czym jest Brexit? Jest to potoczna nazwa procesu opuszczania przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, zapoczątkowanego przez referendum w czerwcu 2016 r. W głosowaniu brało udział 72,2% uprawnionych, spośród których 51,89% opowiedziało się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, będącą już 3 krajem, opuszczającym struktury UE.

 

Opiekun seniorów w UK

Opiekun osoby starszej to aktualnie na wyspach jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów. Obecnie w UK jest 11,8 miliona osób w wieku 65 lat lub starszych. Szacuje się, że liczba osób w wieku powyżej 60 lat przekroczy 20 milionów do roku 2030, a liczba osób powyżej 85 lat zwiększy się ponad dwukrotnie w ciągu najbliższych 20 lat, do ponad 3,4 mln. Starzejące się społeczeństwo to zjawisko, którego nie można zatrzymać. Nie każdym seniorem opiekują się członkowie rodziny m.in. ze względu na pracę czy niewystarczające kwalifikacje. Optymalnym wyjściem jest korzystanie z usług profesjonalnego opiekuna, który zamieszka w domu seniora i będzie go wspierał w wykonywaniu codziennych czynności. Brytyjczycy bardzo doceniają takie rozwiązania.

 

Czy Brexit odbierze pracę Opiekunom Seniorów?

Według najnowszych doniesień termin wyjścia z Anglii z Unii Europejskiej został przesunięty, ale nadal wielu zadaje sobie pytanie o to, jak będzie wyglądała ich praca jako opiekun seniorów w Anglii? Czy w związku z wyjściem z Unii nasi opiekunowie, pracujący na wyspach, nie będą mieć możliwości pracować dłużej w UK? Brexit dotyczy przede wszystkim rezydentów Wielkiej Brytanii, czyli osoby, które na stałe zamieszkały w Anglii. Opiekunowie, pracują 2 lub 3 miesiące poza granicami Polski i wracają klika razy w roku do kraju, nie muszą obawiać się zmian. Promedica24 od 14 lat świadczy usługi na zmieniających się rynkach Unii Europejskiej. Dopasowujemy model pracy i zatrudnienia do prawa obowiązującego w danym kraju, stąd nasi Opiekunowie mogą spokojnie wykonywać swoje obowiązki.

 

Kto może pracować jako opiekun w Wielkiej Brytanii?

Podstawowy warunek to komunikatywna znajomość języka angielskiego. Nie trzeba posiadać jednak doświadczenia w opiece, chociaż jest to wskazane. Rozbudowany program szkoleń pozwala osobom, które nie mają wystarczającego doświadczenia, ale są zdeterminowane, by pracować w zawodzie opiekuna, stać się fachowcami w tej dziedzinie. Dbamy też o to, by nasi opiekunowie stale rozwijali swoją wiedzę z zakresu opieki, ponieważ zależy nam na współpracy ze świadomymi odpowiedzialności i ważności tego zawodu osobami. W Wielkiej Brytanii opiekun seniora to ktoś, komu powierza się coś bardzo cennego – zdrowie i dobre samopoczucie seniora.

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Opiekun seniora w Niemczech, Mannheim

Data wyjazdu: 2021-11-11

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Mannheim, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Kontrakt do samotnej podopiecznej, Mainz

Data wyjazdu: 2021-11-04

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Mainz, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Sprawdzona oferta u Pani Helgi , Bad Homburg

Data wyjazdu: 2021-11-05

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Bad Homburg, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty