1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Młoda kobieta Opiekunką osób starszych

Młoda kobieta Opiekunką osób starszych

26-05-2020 Aktualności, Koronawirus
 

Współczesnemu społeczeństwu przyszło zmierzyć się z pandemią nowego koronawirusa COVID-19. Polacy, jak i mieszkańcy innych krajów, musieli szybko nauczyć się jak żyć w nowej, niezwykle trudnej rzeczywistości, która nie tylko wpłynęła na nasze życie codzienne, ale także prywatne i zawodowe. Koronawirus wyraźnie wpływa na sytuację gospodarczą w Polsce, znacząco pogłębiając spowolnienie gospodarcze w kraju. Każdy miesiąc kwarantanny i wszelkiego rodzaju ograniczeń związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa będzie miał istotne skutki dla rynku pracy i całej gospodarki. Może spowodować zamykanie zakładów pracy, a tym samym zwolnienia pracowników i spadek konsumpcji, która jest główną siłą napędową polskiego wzrostu gospodarczego.

59% Polek deklaruje, że obawia się o swoją sytuację zawodową, jak i o sytuację zawodową najbliższych im osób. Wynika to z badania przeprowadzonego w maju 2020 r. przez IQS na rzecz Promedica24. W związku z dzisiejszą sytuacją największe obawy wśród badanych Polek budzi wzrost cen żywności spowodowany epidemią, szczególnie wśród najstarszej grupy wiekowej, a więc wśród kobiet w wieku 55-64 lata. Bankructwo wielu firm zajmuje drugą pozycję. Polki obawiają się również obniżenia wynagrodzenia oraz utraty pracy.

Najwięcej kobiet zmaga się z lękiem o przyszłość zawodową – wśród nich są kobiety najmłodsze, będące na początku swojej drogi zawodowej, a więc kobiety w wieku 25-34 lata. Już 72% młodych kobiet odczuwa wpływ pandemii na ich sytuację zawodową. 11% z nich straciło pracę, 13% zmniejszono etat (a w konsekwencji wynagrodzenie), a 8% młodych kobiet przebywa na urlopie.

Podjęcie zatrudnienia jako Opiekunka osób starszych może zatem stanowić dla nich dobry sposób na podreperowanie budżetu domowego w sytuacji utraty pracy i trudności w znalezieniu innej pracy z powodu zahamowania gospodarki. Osoby młode cechują się siłą i witalnością, które są niezwykle przydatne w tej pracy. Posiadają też lepszą znajomość języka niemieckiego czy angielskiego, bądź też łatwiej przyswajają języki obce, co znacznie przyspiesza okres nauki. Brak doświadczenia w sprawowaniu opieki nad starszymi osobami nie stanowi jednak bariery w tym zawodzie, bowiem Promedica24 oferuje szereg szkoleń zawodowych, które przygotowują osoby do zawodu Opiekunki osób starszych. Dba o to, aby na kontrakty jechały osoby przygotowane, odpowiedzialne i świadome tego, z czym wiąże się ta praca.

Dla wielu młodych kobiet, które już teraz doświadczyły skutków epidemii, bądź w niedługim czasie doświadczą, podjęcie pracy jako Opiekunka osób starszych może być doskonałym rozwiązaniem w dobie pandemii, z którą przyszło się nam zmierzyć i z którą będziemy mierzyć się jeszcze wiele miesięcy.

 

SPRAWDŹ NASZE AKTUALNE OFERTY PRACY >>

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Pilna rekrutacja - Oferta Na Zastępstwo, Ahrensburg

Data wyjazdu: 2022-02-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Ahrensburg, Niemcy

Znajomość języka: średnia

Opis oferty

27.01 wyjazd do opieki! , Pfullingen

Data wyjazdu: 2022-01-28

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Pfullingen, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Zadzwoń i poznaj nowe oferty pracy w Opiece na terenie Niemiec! , Monachium

Data wyjazdu: 2022-01-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty