od zaraz!

Legalna praca dla opiekuna/ki w Niemczech

Ogłoszenie nieaktualne

Pan F. (84 lata) mieszka sam w domu jednorodzinnym na wsi. Podopieczny ma nadciśnienie, cukrzycę, porusza się sam, potrzebuje jedynie asekuracji na schodach. Lubi spędzać czas w ogrodzie.

Do dyspozycji opiekuna/ki własna sypialnia z TV.

Nr ref: PR-DE/PL-2022/052105818, Numer rejestru agencji zatrudnienia: 6837.

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Gdzie?
Od kiedy?
12 maja 2022
Wymagana znajomość języka
Podstawowa
Na jak długo?
6 tygodni
Wynagrodzenie
Nawet: 1 418€
Udogodnienia
Darmowy transport do domu podopiecznego
Zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
Premia za polecenie do 600€*
Premia za przejście 200€*

Opis oferty

Syn podopiecznego mieszka w pobliżu, chętnie pomaga przy opiece.

Podstawowe informacje

Prezentujemy kilka podstawowych informacji o podopiecznym.

  • Płeć: mężczyzna
  • Wiek: 84lat
  • Wzrost: 176cm
  • Waga: 77kg

Stan zdrowia podopiecznego

Podopieczny cierpi na następujące choroby i zaburzenia:

  • cukrzyca
  • nadciśnienie
Długość wyjazdu: 6 tygodni

Dom jednorodzinny

W pobliżu przystanek autobusowy

W pobliżu sklep spożywczy

Własny pokój dla Opiekuna

Wymagane doświadczenie w opiece nad osobą starszą

Brak

Podstawowa

Średnia

Dobra

Bardzo dobra

Nie znasz języka?

Sprawdź nasze darmowe kursy i przekonaj się, jak łatwy jest język niemiecki.

Twój zakres obowiązków

Dotrzymywanie towarzystwa

Dotrzymywanie towarzystwa osobie starszej nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Często wystarczą dobre chęci i pozytywne nastawienie. Wspólnie spędzony czas można przeznaczyć na aktywizację seniora i rozwijanie wspólnych pasji, takich jak pielęgnacja roślin czy spacery na świeżym powietrzu.

Dotrzymywanie towarzystwa seniorowi ma zbawienny wpływ na samopoczucie seniora – daje też możliwość budowania pozytywnej relacji między przedstawicielami różnych pokoleń.

Drobne prace domowe

Powinnością każdego Opiekuna i Opiekunki jest utrzymanie czystości wokół Podopiecznego. Do drobnych prac domowych zaliczyć możemy na przykład ścielenie łóżka, umycie naczyń po posiłku oraz pranie i prasowanie odzieży.

Pomoc Podopiecznemu w codziennych czynnościach życiowych

Skrupulatna dbałość o higienę seniora to istotny element pracy każdego opiekuna.

Podopieczni najczęściej potrzebują pomocy w czynnościach takich jak codzienne ubieranie się, toaleta całego ciała, mycie zębów oraz włosów.

Robienie zakupów

Wyjście po sprawunki to istotna część pracy opiekuna osoby starszej. Osoba opiekująca się seniorem cyklicznie otrzymuje od rodziny Podopiecznego przeznaczone na ten cel pieniądze i zazwyczaj sama decyduje o tym, jak często chodzi na zakupy. Warto wiedzieć, że poza robieniem zakupów Opiekun może być poproszony o załatwienie innych spraw w imieniu seniora np. w urzędzie czy na poczcie.

Przygotowywanie posiłków z uwzględnieniem diety

Przygotowanie zbilansowanych posiłków dla seniora to zadanie każdego Opiekuna. Przed rozpoczęciem pracy jako opiekun warto spytać rodzinę Podopiecznego o nawyki żywieniowe seniora. Pamiętajmy, że dieta osób starszych powinna być lekkostrawna oraz bogata w witaminy i minerały.

Płacimy Twoje składki ZUS.

Oferujemy tylko całkowicie legalną pracę zgodną zarówno z niemieckim jak i polskim prawem pracy.