na zastępstwo
Bonus letni

Praca dla opiekunki z komunikatywnym niemieckim w nadmorskiej miejscowości Sankt Peter-Ording

Ogłoszenie nieaktualne

Pani Marianne mieszka samotnie w miejscowości Sankt Peter-Ording. Do zadań opiekunki należy pomoc w czynnościach życia codziennego, tj. w gotowaniu, sprzątaniu i zakupach. Pani choruje na demencję i niewydolność serca, porusza się przy pomocy rollatora. Dla Opiekunki pokój z Internetem, własna łazienka, do dyspozycji również rower. Oprócz dziennej – 2h pauzy, dodatkowe wolne do uzgodnienia z rodziną.

Nr ref: PR-DE/PL-2022/062315022, Numer rejestru agencji zatrudnienia: 6837.

Chcę tę pracę

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej


Gdzie?
Od kiedy?
Od lipca 2022
Wymagana znajomość języka
Średnia
Na jak długo?
6 tygodni
Udogodnienia
Darmowy transport do domu podopiecznego
Zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
Bonus letni/wakacyjny do 250€*

Twój zakres obowiązków

Robienie zakupów

Wyjście po sprawunki to istotna część pracy opiekuna osoby starszej. Osoba opiekująca się seniorem cyklicznie otrzymuje od rodziny Podopiecznego przeznaczone na ten cel pieniądze i zazwyczaj sama decyduje o tym, jak często chodzi na zakupy. Warto wiedzieć, że poza robieniem zakupów Opiekun może być poproszony o załatwienie innych spraw w imieniu seniora np. w urzędzie czy na poczcie.

Dotrzymywanie towarzystwa

Dotrzymywanie towarzystwa osobie starszej nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Często wystarczą dobre chęci i pozytywne nastawienie. Wspólnie spędzony czas można przeznaczyć na aktywizację seniora i rozwijanie wspólnych pasji, takich jak pielęgnacja roślin czy spacery na świeżym powietrzu.

Dotrzymywanie towarzystwa seniorowi ma zbawienny wpływ na samopoczucie seniora – daje też możliwość budowania pozytywnej relacji między przedstawicielami różnych pokoleń.

Drobne prace domowe

Powinnością każdego Opiekuna i Opiekunki jest utrzymanie czystości wokół Podopiecznego. Do drobnych prac domowych zaliczyć możemy na przykład ścielenie łóżka, umycie naczyń po posiłku oraz pranie i prasowanie odzieży.

Wymagana znajomość języka

Brak
nie wymagamy znajomości języka
Podstawowa
min. 300 słów
Średnia
min. 500 słów
Dobra
min. 1500 słów
Bardzo dobra
swobodna rozmowa

Nie znasz języka?

Sprawdź nasze darmowe kursy i przekonaj się, jak łatwy jest język niemiecki.

Opis oferty

Do opieki nad Panią Marianne poszukiwana opiekunka z komunikatywnym językiem niemieckim. Pani mieszka samotnie w nadmorskiej, urokliwej miejscowości Sankt Peter-Ording. Do zadań opiekunki należy pomoc w czynnościach życia codziennego, tj. w gotowaniu, sprzątaniu i zakupach. Pani choruje na demencję i niewydolność serca, porusza się przy pomocy rollatora. Pani nosi pieluchomajtki, ponieważ ma częściowe nietrzymanie moczu. Pani Marianne lubi przygotowywać posiłki, ale trzeba jej pomóc przy krojeniu czy przenoszeniu garnków. Pani mieszka samotnie w domu z ogrodem. Dla Opiekunki pokój z Internetem, własna łazienka, do dyspozycji również rower. Oprócz dziennej – 2h pauzy, dodatkowe wolne do uzgodnienia z rodziną.

Podstawowe informacje

Prezentujemy kilka podstawowych informacji o podopiecznym.

  • Płeć: kobieta
  • Wiek: 89lat
  • Wzrost: 165cm
  • Waga: 75kg

Stan zdrowia podopiecznego

Podopieczna cierpi na następujące choroby i zaburzenia:

  • choroby układu krążenia
  • demencja
  • problemy z poruszaniem

Udogodnienia

Do dyspozycji na miejscu rollator

Dom jednorodzinny

Dostęp do internetu (Wi-Fi)

W pobliżu sklep spożywczy

W pobliżu obiekty kulturalne

Płacimy Twoje składki ZUS.

Oferujemy tylko całkowicie legalną pracę zgodną zarówno z niemieckim jak i polskim prawem pracy.