Praca w Niemczech dla opiekunów osób starszych : Stuttgart

Praca w miejscowości Stuttgart każdego roku przyciąga wielu opiekunów osób starszych. (+ czytaj więcej)

Znajomość języka: Bardzo dobra
Od 12 grudnia 2023

Nawet: 2 963€

2 586€

Last minute
BONUS ZIMOWY

Kontrakt do dwóch podopiecznych

Pani w wieku 83 lat, ma problemy z poruszaniem się. W domu porusza się przy pomocy rollatora, na spacery na wózku inwalidzkim. Pan w wieku 85 lat, chodzi samodzielnie, ma demencję. Mieszkają w domku jednorodzinnym.

Ogłoszenie dodano: 01.12.2023
Znajomość języka: Podstawowa
Dostępne kursy językowe
Od 15 grudnia 2023

Nawet: 1 297€

BONUS ZIMOWY

Opiekun/-ka Osób Starszych - NIEMCY

Pan W. (lat 60) ma kłopoty z sercem oraz reumatyzm. Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach życiowych. Pan W. porusza się samodzielnie jedynie z rollatorem, w innym przypadku potrzebuje asekuracji. Lubi oglądać telewizje, szczególnie programy kulinarne.

Ogłoszenie dodano: 27.11.2023

Chcę tę pracę

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej


Praca dla opiekunek w Niemczech: praca w Stuttgart

Praca w mieście Stuttgart położonym w południowo-zachodniej części Niemiec w dolinie rzeki Neckar, to nie tylko sposób na szybkie zarobienie większych pieniędzy. To również doskonała szansa na poznanie bliżej innej kultury, a także połączenie obowiązków zawodowych z podróżowaniem. Gdy opiekunka seniora ma czas tylko dla siebie, może odpocząć w jednym z licznych parków – Stuttgart należy do najbardziej zielonych miast całej Europy! Aż 20% powierzchni miasta zajmuje przyroda objęta ochroną. Najsłynniejszym z takich obszarów zielonych jest Höhenpark Killesberg, czyli około 50-hektarowy kompleks będący częścią słynnego Grünes U (Zielonego U) – zielonego korytarza stanowiącego wejście do 6. różnych parków.

Stuttgart jest również fantastycznym miejscem do życia. Przekłada się to na ogromną liczbę mieszkańców (ponad 600 tysięcy!) a tym samym dużą ilość pracy sezonowej w Stuttgarcie. Wielu niemieckich seniorów zamieszkujących to malownicze miasto wymaga codziennej opieki. Opiekunki osób starszych mogą zatem przebierać w ofertach pracy w Niemczech w okolicach Stuttgartu, wybierając najbardziej odpowiadający im czas wyjazdu czy wartość kontraktu. Promedica24 od lat zajmuje się profesjonalnym pośrednictwem pracy w tych rejonach, dzięki czemu dziś oferujemy najlepsze warunki zatrudnienia. Zapewniamy bezpieczną pracę nawet osobom nieznającym języka niemieckiego!

Z Promedica24 praca bez języka w Stuttgarcie jest bardzo łatwa do znalezienia. Nie musisz mówić płynnie po niemiecku, oferujemy bowiem zatrudnienie zarówno osobom, które mają ten język w małym palcu, jak i tym znającym same podstawy, pojedyncze słówka albo niemające nigdy wcześniej kontaktu z niemieckim. Dajemy bowiem możliwość skorzystania z kursów językowych, które organizujemy na terenie całej Polski, a także do lekcji online. Zajęcia są dostosowane do różnego poziomu znajomości niemieckiego, obejmują zatem również naukę całkowicie od podstaw, a także odświeżenie aktualnej wiedzy czy uzupełnienie jej o wyrażenia związane konkretnie z opieką.

Co więcej, opiekunki i opiekunowie w Promedica24 zyskują też dostęp do fiszek online ułatwiających samodzielną naukę niemieckiego – można je znaleźć na naszej stronie internetowej. Uczą one wyłącznie najbardziej przydatnych słów, które sprawdzą się w życiu codziennym za granicą, a także podczas pracy przy pomocy seniorom. Narzędzie jest w pełni darmowe i dostępne w naszym systemie 24/7, możesz zatem korzystać z fiszek zawsze, gdy akurat znajdziesz czas oraz chęci na naukę. A jeśli znasz już część zwrotów albo wyrazów po niemiecku, to przed rozpoczęciem ćwiczeń z fiszkami możesz wykonać bezpłatny krótki test językowy online, by sprawdzić, na jakim obecnie jesteś poziomie i czego musisz się jeszcze nauczyć.

Szukasz pracy w Stuttgarcie jako opiekun osób starszych? Nic prostszego! Wystarczy, że będziesz zaglądać na stronę Promedica24, by być na bieżąco z licznymi ofertami zatrudnienia. Specjalizujemy się w organizowaniu pracy w Niemczech, a także samych wyjazdów do Stuttgartu. Zajmujemy się zatem wszystkimi formalnościami – kontraktem, przewozem czy zapewnieniem odpowiednich warunków mieszkaniowych. Proponujemy między innymi pracę w Stuttgarcie bez znajomości języka niemieckiego, a czas trwania wyjazdu z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. Oferujemy bowiem kontrakty różnej długości, w tym 3-tygodniowe, 6-tygodniowe oraz dwumiesięczne. By znaleźć pracę idealną dla Ciebie, wystarczy zaznaczyć w naszym filtrze ofert poziom znajomości niemieckiego oraz oczekiwany okres wyjazdu.

W poszukiwaniu pracy za granicą najważniejsze jest bezpieczeństwo. Warto decydować się na wyjazd wyłącznie z doświadczoną, profesjonalną agencją pracy, by mieć pewność, że na miejscu nie zastanie Cię żadna przykra sytuacja. W Promedica24 dokładnie sprawdzamy rodziny, z którymi nawiązujemy współpracę, a także zapewniamy naszym opiekunom i opiekunkom całodobowe wsparcie telefoniczne. Dbamy również o ich ubezpieczenie, dzięki któremu w razie choroby lub nieszczęśliwego wypadku mogą korzystać z pomocy medycznej za granicą. Co więcej, każda osoba ma przypisanego własnego Opiekuna Kontraktu, który podaje jej swój numer kontaktowy i służy pomocą przez cały okres wyjazdu.

O tym, ile zarobi opiekun osób starszych w Stuttgarcie, decyduje kilka czynników. To przede wszystkim poziom jego znajomości języka niemieckiego, doświadczenie związane ze sprawowaniem opieki nad seniorem, a także wymagania konkretnego kontraktu – takie jak zakres obowiązków. Każda oferta może być zupełnie inna i dotyczyć różnego poziomu trudności pracy; część seniorów będzie całkowicie leżąca, a część zdolna do niemalże samodzielnego funkcjonowania.

Średnie zarobki w Stuttgarcie wynoszą od 1300 euro miesięcznie do nawet 1800 euro miesięcznie. To zatem (zależnie od aktualnego kursu) od ponad 6000 zł do niemalże 9000 zł. Praca w Stuttgarcie (nawet bez języka!) z Promedica24 gwarantuje otrzymywanie wynagrodzenia w euro, opiekunowie mają zatem pewność, że zarobią dużo więcej niż w Polsce. To zatem doskonały sposób na dorobienie do emerytury, zarobienie na studia czy podreperowanie domowego budżetu. Wystarczy dwumiesięczny wyjazd, by móc zrealizować planowany od dawna remont czy kupić samochód z rynku wtórnego za gotówkę. Nasi opiekunowie nie płacą za mieszkanie w Niemczech, a często nawet za wyżywienie, otrzymują bowiem swój pokój w domu seniora – mogą zatem zaoszczędzić zdecydowaną większość zarobionych pieniędzy.