Oferty pracy

 1. Promedica24 >
 2. Oferty pracy >
 3. Praca w Polsce

Praca w Polsce dla opiekunek osób starszych

Promedica24 poszukuje i przygotowuje do pracy opiekunki i opiekunów osób starszych na terenie Polski.
Współpracującym z nami osobom zapewniamy legalną formę zatrudnienia oraz kompleksową organizację.

Gwarantujemy:

 • atrakcyjne zarobki
 • opłacone składki ZUS
 • dodatkowe premie za polecenie Opiekunki
 • zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
 • transport bezpośrednio do domu podopiecznego
 • szkolenia opiekuńcze
 • wsparcie Opiekuna Kontraktu Promedica24

Obowiązki:

 • sprawowanie opieki nad podopiecznym
 • organizowanie czasu wolnego
 • uczestnictwo w prostych pracach domowych: sprzątaniu, gotowaniu, zakupach

Wymagania:

 • doświadczenie w opiece nad seniorem lub członkiem rodziny
 • wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka
 • mile widziane prawo jazdy

Oferty pracy dla opiekunek w Polsce:

Osoby mające doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (może być nad członkiem rodziny) zachęcamy do kontaktu telefonicznego (numer podajemy w ogłoszeniu) lub do wypełnienia formularza kontaktowego.

Przepraszamy, nie znaleziono ofert spełniających kryteria

Opieka nad osobami starszymi w Polsce

Obecnie, już ponad 20% Polaków to osoby starsze. Z roku na rok ta liczba rośnie, a osoby w podeszłym wieku coraz częściej wymagają stałej opieki i pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności. Opiekunka do osób starszych w Polce to zawód, który daje wielką satysfakcję, ale stawia też przed chętnymi duże wymagania. Jak wygląda praca jako opiekunka osób starszych w Polsce i na co należy się przygotować, podejmując pracę w takim charakterze?

Opiekunka osób starszych w Polsce – zarobki i wymagania

Promedica24 przygotowuje do pracy zarówno opiekunki, jak i opiekunów osób starszych, którzy chcą pracować na terenie Polski. Opiekunom osób starszych gwarantujemy atrakcyjne zarobki, opłacone składki ZUS oraz dodatkowe premie za polecenie, jednak praca ta wymaga od chętnych posiadania konkretnych cech. Każdy, kto myśli o wykonywaniu zawodu jako opiekunka osób starszych w Polsce musi cechować się predyspozycjami takimi jak empatia, cierpliwość, wyrozumiałość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów – każda z tych cech pozwoli lepiej zrozumieć i wyczuć emocje podopiecznego. Ważną kwestią jest także sprawność fizyczna – wielu podopiecznych nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, a niektóre obowiązki wiążą się z ciągłym podnoszeniem chorego. Doświadczenie i wykształcenie związane z branżą medyczną oraz wynikające z pracy z ludźmi są mile widziane, lecz nie obowiązkowe – bardzo często najlepszym przygotowaniem okazuje się to, że opiekun zajmował się bliskimi w podeszłym wieku, Promedica24 pomoże zdobyć nowe kompetencje.

Obowiązki opiekunki osób starszych w Polsce

Seniorzy ze względu na wiek, choroby i schorzenia (m.in. choroby układu kostnego, niedowład kończyn, niedowidzenie, niedosłuch, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, Alzheimer, demencja starcza) czy też problemy z pamięcią, nie są w stanie sami wykonywać szeregu czynności. Rola opiekuna osoby starszej wiąże się z wieloma obowiązkami, które wspierają podopiecznego w codziennym funkcjonowaniu. Opiekunowie osób starszych muszą stale zajmować się seniorami, pomagając im w poruszaniu się, codziennej toalecie, spożywaniu pokarmów, a także podczas przyjmowania leków. Ponadto praca w charakterze opiekuna, związana jest także z pracami domowymi, takimi jak sprzątanie, gotowanie, prasowanie czy robienie zakupów.

Opieka nad osobami starszymi – oferty pracy w Polsce

Osoby, które chcą podjąć pracę jako opiekunka do osób starszych w Polce, muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej. Kolejnym krokiem jest rozmowa telefoniczna z naszym konsultantem, podczas której ustalany jest termin rozmowy rekrutacyjnej. Dopiero spotkanie zweryfikuje, jakie umiejętności ma kandydat i jakie są jego indywidualne predyspozycje, na podstawie których opiekun przydzielany jest do konkretnego podopiecznego. Warto zaznaczyć, że opiekun osób starszych w Polsce to praca zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy uważają, że doskonale sprawdziliby się w takiej roli. Mile widziani są także studenci i nauczyciele, którzy w czasie wakacji nie mają innych obowiązków.

Jeżeli uważasz, że masz odpowiednie predyspozycje do wykonywania zawodu opiekuna osób starszych, skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz aplikacyjny.

Szukasz pracy? Zadzwoń!

22 250 55 00


poniedziałek - piątek / 8:00 - 19:00

sobota / 9:00 - 17:00

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Zaufany Pracodawca