na zastępstwo

Spokojny kontrakt w Polsce.

Ogłoszenie nieaktualne

Pan J (75 lat). Po złamaniu miednicy, komunikacja i orientacja niezaburzona, początki demencji, inkontynencja. Pan leżący , nosi pieluchomajtki.

Dieta normalna. Spożywa posiłki samodzielnie.

Pan mieszka z żoną , która nie wymaga opieki. Chętnie pomaga w opiece przy mężu dlatego Opiekunka często ma czas wolny dla siebie.

Nr ref: PR-PL/PL-2022/07279622, Numer rejestru agencji zatrudnienia: 6837.

Chcę tę pracę

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej


Gdzie?
Od kiedy?
Od sierpnia 2022
Na jak długo?
1 miesiąc
Udogodnienia
Darmowy transport do domu podopiecznego
Zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego

Twój zakres obowiązków

Dotrzymywanie towarzystwa

Dotrzymywanie towarzystwa osobie starszej nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Często wystarczą dobre chęci i pozytywne nastawienie. Wspólnie spędzony czas można przeznaczyć na aktywizację seniora i rozwijanie wspólnych pasji, takich jak pielęgnacja roślin czy spacery na świeżym powietrzu.

Dotrzymywanie towarzystwa seniorowi ma zbawienny wpływ na samopoczucie seniora – daje też możliwość budowania pozytywnej relacji między przedstawicielami różnych pokoleń.

Drobne prace domowe

Powinnością każdego Opiekuna i Opiekunki jest utrzymanie czystości wokół Podopiecznego. Do drobnych prac domowych zaliczyć możemy na przykład ścielenie łóżka, umycie naczyń po posiłku oraz pranie i prasowanie odzieży.

Pomoc Podopiecznemu w codziennych czynnościach życiowych

Skrupulatna dbałość o higienę seniora to istotny element pracy każdego opiekuna.

Podopieczni najczęściej potrzebują pomocy w czynnościach takich jak codzienne ubieranie się, toaleta całego ciała, mycie zębów oraz włosów.

Przygotowywanie posiłków z uwzględnieniem diety

Przygotowanie zbilansowanych posiłków dla seniora to zadanie każdego Opiekuna. Przed rozpoczęciem pracy jako opiekun warto spytać rodzinę Podopiecznego o nawyki żywieniowe seniora. Pamiętajmy, że dieta osób starszych powinna być lekkostrawna oraz bogata w witaminy i minerały.

Robienie zakupów

Wyjście po sprawunki to istotna część pracy opiekuna osoby starszej. Osoba opiekująca się seniorem cyklicznie otrzymuje od rodziny Podopiecznego przeznaczone na ten cel pieniądze i zazwyczaj sama decyduje o tym, jak często chodzi na zakupy. Warto wiedzieć, że poza robieniem zakupów Opiekun może być poproszony o załatwienie innych spraw w imieniu seniora np. w urzędzie czy na poczcie.

Pomoc przy transferze

Osoby starsze w wyniku osłabionych mięśni i przebytych schorzeń często mają problem z poruszaniem się o własnych siłach.

Chociaż pomoc przy transferze seniora wydaje się być zadaniem wymagającym siły fizycznej, Opiekun, który zna technikę prawidłowego transferowania nie będzie miał z tym zadaniem problemu.

Opis oferty

Pan J (75 lat). Po złamaniu miednicy, komunikacja i orientacja niezaburzona, początki demencji, inkontynencja. Pan leżący , nosi pieluchomajtki.

Dieta normalna. Spożywa posiłki samodzielnie.

Pan mieszka z żoną , która nie wymaga opieki. Chętnie pomaga w opiece przy mężu dlatego Opiekunka często ma czas wolny dla siebie.

Pan J jest osobą spokojną, zamkniętą w sobie. Lubi oglądać telewizję . Szczególnie programy sportowe.

 

Podstawowe informacje

Prezentujemy kilka podstawowych informacji o podopiecznym.

  • Płeć: mężczyzna
  • Wiek: 75lat
  • Wzrost: 170cm
  • Waga: 73kg

Stan zdrowia podopiecznego

Podopieczny cierpi na następujące choroby i zaburzenia:

  • demencja
  • inkontynencja
  • osoba leżąca

Udogodnienia

Do dyspozycji na miejscu wózek inwalidzki

Do dyspozycji samochód

Do dyspozycji rower

Dom jednorodzinny

Dostęp do internetu (Wi-Fi)

Rehabilitacja / fizjoterapia na miejscu

W domu mieszkają też inni domownicy

W domu obecne są zwierzęta

W pobliżu przystanek autobusowy

W pobliżu sklep spożywczy

Własny pokój dla Opiekuna

Wymagane doświadczenie w opiece nad osobą starszą