Praca dla opiekunek
osób starszych

Praca w Niemczech

Zobacz oferty

Praca w Anglii

Zobacz oferty

Praca w Polsce

Zobacz oferty

Opieka nad osobami starszymi – praca jako opiekun seniora

W Niemczech, Anglii i Polsce rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel zajmujący się opieką nad osobami starszymi. Oferty pracy dla opiekunek stawiają przed chętnymi wiele wyzwań, ale jeżeli jesteś osobą empatyczną i cierpliwą, a dodatkowo znasz język niemiecki lub angielski i masz odpowiednie kwalifikacje, z łatwością znajdziesz zatrudnienie. Jak wygląda opieka nad osobami starszymi oraz w jaki sposób należy szukać takiej pracy?

Praca opiekunka osób starszych – jak wygląda?

Opiekun osoby starszej ma mnóstwo obowiązków, do których należy szereg czynności, jakich podopieczny nie jest w stanie wykonywać sam. Nasi seniorzy to osoby, które ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność, chorobę lub inne zaburzenia wymagają stałej opieki. Wielu z nich nie może się samodzielnie poruszać, dlatego też potrzebują pomocy przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a także myciu czy też spożywaniu posiłków. Dodatkowo praca – opieka nad osobami starszymi, związana jest z odpowiedzialnością za prace domowe takie jak sprzątanie, gotowanie oraz robienie zakupów. Dzięki odpowiednim kwalifikacjom opiekun osoby starszej, starający się o tego typu pracę, będzie wiedział, jak zareagować w przypadkach nagłych i z łatwością sprosta wszelkim wyzwaniom. Znajomość języka na poziomie komunikatywnym jest równie ważna, by móc z łatwością porozumieć się z podopiecznym i spełnić jego prośby. Praca jako opiekunka do osoby starszej wiąże się także z koniecznością bycia cierpliwym, wyrozumiałym oraz empatycznym, by z radością oraz zaangażowaniem nieść pomoc tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Opiekunka do osoby starszej – praca, jak ją zdobyć i co wziąć pod uwagę?

Osoby, które myślą o tego typu pracy muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej. Po rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem ustalany jest termin spotkania rekrutacyjnego. Jego celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i innych predyspozycji. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obejmuje cały czas pobytu, dzięki czemu można mieć pewność, że praca jest w pełni legalna oraz bezpieczna. Opieka seniora to praca z zamieszkaniem. Opiekunowie mają zapewniony także bilet na przejazd oraz ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z opiekunem kontraktów lub dzwonić na całodobową infolinię alarmową. Kontrakt zwykle trwa od kilku tygodni do 3 miesięcy i w tym czasie opiekun mieszka w domu podopiecznego. Oferty pracy jako opiekunka osób starszych są zróżnicowane i warto poszukać dokładnie takiej oferty, jaka spełnia nasze oczekiwania. Często okazuje się, że opieka nad seniorem to idealna praca dla kobiet za granicą.

Jeżeli uważasz, że posiadasz odpowiednie predyspozycje i możesz się sprawdzić jako opiekun osób starszych za granicą, wypełnij formularz, a w ciągu 24 godzin nasz pracownik skontaktuje się z Tobą.

Rekrutacja

Dowiedz się jak się zgłosić i sprawdź swoje możliwości. Pomożemy Ci też nauczyć się języka i doradzimy w kwestii pierwszego zlecenia.

Zgłoszenie

1

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy. Otrzymasz od nas zaproszenie na spotkanie.

Spotkanie rekrutacyjne

2

Spotkanie rekrutacyjne odbywa się w wybranym przez Ciebie oddziale Promedica24. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Następnie po sprawdzeniu poziomu języka przedstawimy Ci wstępną ofertę współpracy.

Podpisanie umowy

3

Po podpisaniu umowy, wybierzemy dla Ciebie ofertę, która najlepiej odpowiada Twojemu doświadczeniu i znajomości języka.

Często zadawane pytania

Podstawowe dwa warunki, jakie musisz spełnić to komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (może być nad członkiem rodziny).

Przed wyjazdem na kontrakt naszym kandydatom oferujemy kusy języka niemieckiego oraz kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad osobą starszą.

Opiekunkom, które podpiszą z nami umowę zapewniamy atrakcyjne zarobki i legalną pracę na podstawie umowy zlecenie. Dodatkowe oferujemy ubezpieczanie medyczne (ERGO). W trakcie kontaktu zapewniamy całodobowe wsparcie telefoniczne.

Opiekun osoby starszej ma mnóstwo obowiązków, do których należy szereg czynności, jakich podopieczny nie jest w stanie wykonywać sam. Seniorzy często potrzebują pomocy przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a także myciu czy też spożywaniu posiłków. Dodatkowo praca na tym stanowisku związana jest z odpowiedzialnością za obowiązki domowe, takie jak sprzątanie, gotowanie oraz robienie zakupów.

Praca jako opiekunka do osoby starszej wiąże się także z koniecznością bycia cierpliwym, wyrozumiałym oraz empatycznym, by z radością oraz zaangażowaniem nieść pomoc tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Osoba na tym stanowisku powinna charakteryzować się przede wszystkim cierpliwością i poczuciem empatii. Ważną cechą jest znajomość podstaw języka niemieckiego oraz choćby niewielkie doświadczenie w opiece nad osobą starszą.

Osoby, które myślą o tego typu pracy muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Po rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem ustalany jest termin spotkania rekrutacyjnego.

Jego celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i innych predyspozycji. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obejmuje cały czas pobytu, dzięki czemu można mieć pewność, że praca jest w pełni legalna oraz bezpieczna. Opieka nad seniorem to praca z zamieszkaniem.

Opiekunowie mają zapewniony przejazd oraz ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z opiekunem kontraktu lub dzwonić na całodobową infolinię alarmową. Kontrakt zwykle trwa od kilku tygodni do 3 miesięcy.

Do podstawowych zadań w tym zawodzie należy przede wszystkim opieka nad seniorem. Ponadto opiekunka powinna organizować podopiecznemu czas oraz uczestniczyć w prostych pracach domowych, takich jak sprzątanie czy przygotowanie posiłku.

Zgłoś się do pracy

Zgłoś się do nas – znajdziemy dla Ciebie pracę i Cię do niej przygotujemy
Zadzwonimy do Ciebie w dogodnym dla Ciebie terminie
Na ten adres e-mail wyślemy przypomnienie o rozmowie
Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej