Promedica24

 1. Promedica24 >
 2. Oferty pracy

Praca dla opiekunek osób starszych

Promedica24 to lider wśród firm oferujących pracę dla opiekunek i opiekunów osób starszych na terenie Unii Europejskiej. Już ponad 37.364 opiekunek i opiekunów zdecydowało się podjąć z nami współpracę w Polsce i za granicą. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście oraz kompleksowość. Poszukujemy i przygotowujemy do pracy kandydatów, zapewniając im legalną formę współpracy oraz organizując pobyt na terenie Polski, Niemiec i Anglii.

Zapewniamy:

 • atrakcyjne zarobki i legalną pracę;
 • bezpieczną i legalną formę współpracy;
 • opłacone składki ZUS;
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO);
 • kursy języka niemieckiego – od podstaw i doszkalające;
 • pakiet medyczny Lux Med dla stałych Opiekunów;
 • pełną organizację pobytu – transport, zakwaterowanie i wyżywienie;
 • całkowitą organizację i finansowanie wyjazdu (dla wyjazdów do Wielkiej Brytanii także opłacenie kosztów pozwoleń związanych z pracą w UK);
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu;
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7;
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy;
 • szybkie wyjazdy i elastyczne terminy;
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki, udokumentowane certyfikatami.

Wymagania:

 • podstawowa znajomość języka niemieckiego (przy wyjazdach do Niemiec) lub dobra znajomość języka angielskiego (przy wyjazdach do Anglii)
 • doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (może być nad członkiem rodziny)
 • wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka
 • mile widziane prawo jazdy

Obowiązki opiekunki:

 • sprawowanie opieki nad podopiecznym
 • organizowanie czasu wolnego
 • uczestnictwo w prostych pracach domowych: sprzątaniu, gotowaniu, zakupach

Aktualne oferty pracy

Praca w Niemczech

Oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech

czytaj więcej

Praca w Anglii

Oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Anglii

czytaj więcej

Praca w Polsce

Oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Polsce

czytaj więcej

Warto przeczytać

Ważne numery telefonów

Przydatne numery telefonów, które warto zapisać przed wyjazdem.

czytaj więcej

Jak przygotować się do wyjazdu?

Praktyczne wskazówki dotyczące wyjazdu do pracy do Niemiec lub Anglii.

czytaj więcej

Ubezpieczenie w trakcie wyjazdu

Ważne informacje o dodatkowym ubezpieczeniu medycznym zagranicą.

czytaj więcej

Opieka nad osobami starszymi – praca jako opiekun seniora

W Niemczech, Anglii i Polsce rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel zajmujący się opieką nad osobami starszymi. Oferty pracy dla opiekunek stawiają przed chętnymi wiele wyzwań, ale jeżeli jesteś osobą empatyczną i cierpliwą, a dodatkowo znasz język niemiecki lub angielski i masz odpowiednie kwalifikacje, z łatwością znajdziesz zatrudnienie. Jak wygląda opieka nad osobami starszymi oraz w jaki sposób należy szukać takiej pracy?

Praca opiekunka osób starszych – jak wygląda?

Opiekun osoby starszej ma mnóstwo obowiązków, do których należy szereg czynności, jakich podopieczny nie jest w stanie wykonywać sam. Nasi seniorzy to osoby, które ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność, chorobę lub inne zaburzenia wymagają stałej opieki. Wielu z nich nie może się samodzielnie poruszać, dlatego też potrzebują pomocy przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a także myciu czy też spożywaniu posiłków. Dodatkowo praca – opieka nad osobami starszymi, związana jest z odpowiedzialnością za prace domowe takie jak sprzątanie, gotowanie oraz robienie zakupów. Dzięki odpowiednim kwalifikacjom opiekun osoby starszej, starający się o tego typu pracę, będzie wiedział, jak zareagować w przypadkach nagłych i z łatwością sprosta wszelkim wyzwaniom. Znajomość języka na poziomie komunikatywnym jest równie ważna, by móc z łatwością porozumieć się z podopiecznym i spełnić jego prośby. Praca jako opiekunka do osoby starszej wiąże się także z koniecznością bycia cierpliwym, wyrozumiałym oraz empatycznym, by z radością oraz zaangażowaniem nieść pomoc tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Opiekunka do osoby starszej – praca, jak ją zdobyć i co wziąć pod uwagę?

Osoby, które myślą o tego typu pracy muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej. Po rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem ustalany jest termin spotkania rekrutacyjnego. Jego celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i innych predyspozycji. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obejmuje cały czas pobytu, dzięki czemu można mieć pewność, że praca jest w pełni legalna oraz bezpieczna. Opieka seniora to praca z zamieszkaniem. Opiekunowie mają zapewniony także bilet na przejazd oraz ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z opiekunem kontraktów lub dzwonić na całodobową infolinię alarmową. Kontrakt zwykle trwa od kilku tygodni do 3 miesięcy i w tym czasie opiekun mieszka w domu podopiecznego. Oferty pracy jako opiekunka osób starszych są zróżnicowane i warto poszukać dokładnie takiej oferty, jaka spełnia nasze oczekiwania. Często okazuje się, że opieka nad seniorem to idealna praca dla kobiet za granicą.

Jeżeli uważasz, że posiadasz odpowiednie predyspozycje i mógłbyś się sprawdzić jako opiekun osób starszych za granicą, wypełnij formularz, a w ciągu 24 godzin nasz pracownik skontaktuje się z Tobą.

Szukasz pracy? Zadzwoń!

22 250 55 00


poniedziałek - piątek / 8:00 - 19:00

sobota / 9:00 - 17:00

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Zaufany Pracodawca