Szkolenia merytoryczne

Czy wiesz, że za dodatkowe umiejętności w zakresie opieki nad seniorem możesz zyskać dodatkowe pieniądze?

W Promedica24 dbamy Twoje przygotowanie do zawodu opiekuna zarówno na początku, jak i w trakcie naszej współpracy. Nasi opiekunowie mają możliwość uczestniczenia w szerokim pakiecie szkoleń, które realizujemy w wygodnej formie webinarów, kursów elearningowych oraz zajęć praktycznych.

Szkolenie podstawowe

Szkolenie podstawowe to to obowiązek każdej rozpoczynającej u nas pracę osoby. Podczas kursu przekażemy zarówno szczegóły dotyczące przyszłej współpracy z Promedica24, jak i podstawowe informacje z zakresu opieki nad seniorem.

Szkolenie podstawowe składa się z czterech części:

Dobry start

Podczas tej części szkolenia poznasz obowiązki opiekuna. Dowiesz się również jakich czynności nie powinna, a nawet nie może wykonywać osoba na tym stanowisku. Przedstawimy Ci również wyczerpujące informacje na temat Twojego wynagrodzenia, ubezpieczenia zdrowotnego (oraz ewentualnego leczenia) oraz przedstawimy Ci ścieżkę zatrudnienia opiekunki w Promedica24.. Poruszony zostanie także temat sytuacji alarmowych i zachowania w razie nagłych wypadków. Ta część kursu pozwoli CI także zdobyć wiedze na temat relacjji z Rodziną Podopiecznego oraz kwestii powrotu z kontaktu.

Gospodarstwo Domowe

Dzięki tej części kursu dowiesz się więcej na temat zadań, które będziesz wykonywał/a w domu Podopiecznego. Poznasz równice miedzy prowadzeniem gospodarstwa w Polsce i Niemczech.

Higiena osobista z podstawami udzielenia pierwszej pomocy

Ten moduł stworzyliśmy, aby opiekunki bez problemów radziły sobie z podstawowymi zasadami higieny i pielęgnacji Podopiecznego. Odpowiedni sposób dbania o higienę Podopiecznego polepszy jego samopoczucie i sprawi, że senior poczuje się lepiej we własnej skórze!

Podczas tego modułu poznasz również podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy oraz nauczysz się bezpiecznej asekuracji Podopiecznego przy poruszaniu się.

E-learning „Podstawowa opieka nad podopiecznym”

Szkolenia w trakcie świadczenia pracy

Dla naszych Opiekunek przygotowaliśmy również pakiet szkoleń, który pomoże im rozwijać umiejętności w zakresie opieki nad seniorem.

Szkolenie w trakcie świadczenia pracy składa się z dwóch etapów:

  • Opieka nad Podopiecznym leżącym
  • Opieka nad Podopiecznym z chorobą otępienną

Opieka nad Podopiecznym leżącym

Podczas szkolenia poznasz zasady bezpiecznego transferu oraz dowiesz się jak pielęgnować osobę leżącą. Podczas kursu nauczymy Cię też korzystania ze sprzętu ułatwiającego opiekę.

Dzięki praktycznym wskazówkom i cennym poradom naszego wykwalifikowanego trenera, nauczysz się odpowiednio dbać zarówno o osoby współpracujące, jak i te, którym stan zdrowia uniemożliwia współpracę z Opiekunem.

Opieka nad Podopiecznym z chorobą otępienną.

Otępieniem(demencją) nazywamy zespół objawów charakteryzujących się upośledzeniem funkcji poznawczych takich jak: pamięć, orientacja, rozumienie, liczenie, myślenie, mowa oraz  zdolność uczenia się nowych rzeczy. Demencja ma charakter postępujący.

Podczas szkolenia poznasz typowe objawy występujące w otępieniu, oraz poznasz jego fazy rozwoju. Poszerzysz również wiedzę i udoskonalisz umiejętności z zakresu opieki nad Podopiecznym cierpiącym na choroby otępienne. Poznasz charakterystykę chorób takich jak demencja, Alzheimer czy Parkinson. Dowiesz się, jak zorganizować Podopiecznemu dzień oraz jak zareagować w razie trudnej sytuacji.