Praca w Niemczech dla opiekunów osób starszych : Berlin

Często wybieranym przez opiekunki kierunkiem wyjazdu „za sztelą” jest Berlin. (+ czytaj więcej)

Znajomość języka: Dobra
Długość wyjazdu: 1 miesiąc
Od 29 lutego 2024

Nawet: 1 587€

od zaraz!

PRACA JAKO OPIEKUN/KA OSÓB STARSZYCH ❗

Miejsce Pracy: Berlin, Niemcy
Data wyjazdu: 2024-02-29
Wyjazd na 6 tygodni – gwarantujemy transport!
Wymagana znajomość języka niemieckiego – Bardzo dobra.
Do opieki Pan Erich w wieku 78 lat.
Podopieczny mieszka sam, mobillny.
Starszy Pan korzysta z pieluchmajtek.
Zakupy robi opiekunka
Stan zdrowia pacjenta:
inkontynencja, kłopoty z mową, kłopoty z pamięcią, nadciśnienie,
Pan porusza się przy pomocy rollatora.
Ogłoszenie dodano: 13.02.2024
Znajomość języka: Dobra
Długość wyjazdu: 6 tygodni
Od 04 marca 2024

Nawet: 2 482€

od zaraz!
na zastępstwo

Praca w opiece Niemcy od zaraz , sprawdzone zlecenie- mława

Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach życiowych.

Ogłoszenie dodano: 12.02.2024
Znajomość języka: Dobra
Długość wyjazdu: 6 tygodni
Od 04 marca 2024

Nawet: 2 482€

od zaraz!
na zastępstwo

Praca w opiece Niemcy od zaraz, sprawdzone zlecenie - Białystok

Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach życiowych.

Ogłoszenie dodano: 12.02.2024
Znajomość języka: Podstawowa
Dostępne kursy językowe
Długość wyjazdu: 2 miesiące
Od 23 lutego 2024

Nawet: 2 007€

Last minute

Pracuj jako Opiekun/ka osób starszych

Pani porusza się samodzielnie. Lubi oglądać telewizje, szczególnie programy przyrodnicze.

Ogłoszenie dodano: 07.02.2024
Znajomość języka: Podstawowa
Dostępne kursy językowe
Długość wyjazdu: 2 miesiące
Od 26 lutego 2024

Nawet: 2 007€

od zaraz!

Praca dla doświadczonej opiekunki od zaraz do mobilnej Pani

Pani Genia ma 78lat. Uwielbia spacery a także czytanie gazet. chodzi w okularach.

Ogłoszenie dodano: 06.02.2024

Chcę tę pracę

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej


Praca dla opiekunek w Niemczech: praca w Berlinie

Wyjazd do pracy za granicę często wiąże się z lękiem dotyczącym odnalezienia się w obcym kraju. Największy problem stanowi zwykle jednoczesne znalezienie zatrudnienia oraz mieszkania. Rozwiązaniem tego kłopotu jest zdecydowanie się na pracę w Berlinie z zakwaterowaniem, a takim właśnie jest zawód opiekunki osób starszych. Decydując się na podjęcie opieki nad niemieckim seniorem, opiekunka dostaje do dyspozycji własny pokój w jego domu bądź mieszkaniu. Nie płaci za wynajem, zakwaterowanie ma bowiem znaczenie dla obu stron. Opiekunce daje pewność dachu nad głową, a podopiecznemu oraz jego rodzinie – świadomość, że ktoś stale nad nim czuwa.

Jednym z pierwszych pytań osób, które rozważają rozpoczęcie pracy jako opiekunka seniora, to ile można zarobić za godzinę opieki nad starszą osobą. W tym przypadku trudno wskazać jedną stawkę godzinową. Z pewnością można przedstawić „widełki” płacowe, które wahają się między 1200 euro a 2600 euro miesięcznie, czyli od ok. 5 tysięcy złotych do nawet 10 tysięcy złotych za miesiąc. Wartość ta jest określana w konkretnym ogłoszeniu, każda rodzina podopiecznego dysponuje bowiem innym budżetem. Wpływa na nią również stan seniora, a także miejscowość, w której mieszka. Praca w Berlinie daje dostęp do jednych z najlepszych zarobków, to bowiem stolica kraju.

Popularnym mitem jest twierdzenie, że aby zostać opiekunką osób starszych, trzeba posiadać specjalne wykształcenie kierunkowe, np. pielęgniarskie. W rzeczywistości najważniejsze jest jakiekolwiek doświadczenie w opiece nad seniorem – i to niekoniecznie zawodowe.

W wielu przypadkach wystarczy nawet opiekowanie się swoim schorowanym krewnym czy sąsiadem. Najbardziej liczy się bowiem ukształtowanie w opiekunce takich cech, jak empatia, cierpliwość, komunikatywność oraz umiejętność nawiązania relacji z osobą starszą i schorowaną.  Odpowiednie podejście ma dużo większe znaczenie od wykształcenia, choć oczywiście osoby po szkole medycznej również są mile widziane w procesie rekrutacji. Promedica24 udostępnia kandydatkom na opiekunki liczne szkolenia, w tym bezpłatny poradnik opiekunki seniorów.

Dobrą informacją dla początkujących opiekunek jest fakt, że w Promedica24 można znaleźć pracę dla opiekunek w Niemczech bez znajomości języka. Dbamy bowiem o kompleksowe przygotowanie kandydatek do podjęcia nowych obowiązków, w tym poprzez możliwość wzięcia udziału w kursach językowych od podstaw. Są przygotowane z myślą o osobach, które nie miały jeszcze kontaktu z językiem niemieckim i odbywają się stacjonarnie w wielu miejscach w Polsce.

Z kolei opiekunki, które chcą podszkolić swój niemiecki, mogą skorzystać z darmowych lekcji języka niemieckiego od Promedica24. To kilkunastominutowe bezpłatne lekcje online, pod których koniec opiekunka rozwiązuje krótki test, by dowiedzieć się, w jakim stopniu przyswoiła wiedzę.

Jedną z największych zalet pracy w Berlinie jako opiekunka osób starszych jest możliwość szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Dzięki temu, że otrzymuje wynagrodzenie w euro, może zarobić kilkukrotnie więcej w stosunku do pracy na tym samym stanowisku w Polsce. To jednak niejedyne zalety pracy w Berlinie przy opiece nad seniorami. Równie istotne są:

  • duża liczba zleceń,
  • możliwość wyjazdu na kilka miesięcy, ale też kilka tygodni,
  • brak konieczności posiadania specjalnych kwalifikacji,
  • możliwość poznania nowego zakątka świata,
  • szansa na rozwijanie języka niemieckiego w towarzystwie native speakerów,
  • satysfakcja z niesionej pomocy,
  • rozwój osobisty.

Berlin daje ogrom możliwości wypoczynku po pracy. Liczne tereny zielone, takie jak niezliczone parki, skwery i jeziora, stanową świetne miejsce na spokojny spacer. Szczególnie godne uwagi jest jezioro Muggelsee, największe ze wszystkich (okręg administracyjny Treptow-Kopenick), a także rzeka Sprewa i Hawela.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji turystycznych Berlina, miasto obfituje bowiem w zabytki czy miejsca powiązane z kulturą – na jego terenie leży około 150 samych teatrów. Wśród najważniejszych zabytków można jednak wyróżnić antyczną Bramę Brandenburską z końca XVIII wieku oraz budynek Reichstagu, czyli dawnego parlamentu II Rzeszy Niemieckiej.

Jeśli opiekunka będzie chciała dostać się na drugi koniec Berlina lub pojechać do innego miasta, nie sprawi jej to większego kłopotu. Miasto jest doskonale skomunikowane – linia berlińskiego metra ma ponad 170 stacji. Dochodzi do niego tak zwane S-bahn, czyli berlińska szybka kolej miejska, która łączy stolicę z okolicznymi miejscowościami. Dodatkowo dostępne są liczne tramwaje, autobusy, tramwaje wodne, taksówki czy rowery miejskie.