Organizacja wyjazdu

  1. Promedica24 >
  2. Praca opiekunki >
  3. Organizacja wyjazdu >
  4. Wyjazd do Niemiec – krok po kroku

Wyjazd do Niemiec – krok po kroku

Jeśli zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy, Menadżer Kontraktów składa propozycję wyjazdu, która najlepiej odpowiada naszemu doświadczeniu i znajomości języka.

Po podpisaniu umowy z Promedica24 oczekujemy dyspozycyjności do wyjazdu zgodnie z zadeklarowanym terminem. Wszelkie zmiany wynikające z uzasadnionych sytuacji losowych muszą zostać zgłoszone do właściwego Menadżera Kontraktów.

Pamiętaj, że wyjazd do Niemiec następuje w uzgodnionym, dogodnym dla obu stron, terminie. Dlatego należy dobrze przygotować siebie i rodzinę na mogący szybko nastąpić wyjazd.

Wyjazd do Niemiec możliwy jest nawet w ciągu 1-2 dni od podpisania umowy. Znalezienie właściwej oferty oraz organizacja wyjazdu trwają jednak zazwyczaj ok. 2 tygodni. Czas doboru oferty w znacznej mierze uzależniony jest m.in. od kwalifikacji opiekuna.

Po znalezieniu właściwej oferty Menadżer Kontraktu przedstawi opiekunowi dokładnie profil przyszłego podopiecznego, m.in. opis stanu zdrowia, warunki socjalne, czynności, które należy wykonywać.

Zapiszmy nazwisko i numer telefonu Menadżera Kontraktu, który przedstawia nam kontrakt i który będzie opiekunem naszego wyjazdu. To ułatwi nawiązanie kontaktu w przyszłości  jest to osoba, z którą w trakcie współpracy będziemy w stałym kontakcie.

W ciągu kilku dni od pierwszego telefonu z przedstawieniem stanu zdrowia podopiecznego otrzymamy ponowną informację, czy nasza kandydatura została zaakceptowana i czy wyjazd się odbędzie. Wiadomość ta jest przekazywana automatycznie przez SMS, a dodatkowo Menadżer Kontraktu będzie kontaktował się w trakcie organizacji wyjazdu.

Po potwierdzeniu wyjazdu przez Menadżera Kontraktów zostanie przygotowana przesyłka kurierska, tzw. paczka. Jest ona przesyłana na adres korespondencyjny opiekuna lub bezpośrednio do domu podopiecznego w zależności od tego, jak szybko następuje wyjazd. Można także uzgodnić osobisty odbiór paczki w biurze Promedica24.

Paczka zawiera:

  • opis stanu zdrowia podopiecznego (informacje o ewentualnych schorzeniach, wykonywanych przez opiekuna czynnościach),
  • dane teleadresowe podopiecznego oraz osoby kontaktowej,
  • numery telefonów kontaktowych do Promedica24,
  • podanie o zwrot kosztów podróży na wypadek, jeśli miałyby wystąpić dodatkowe koszty,
  • procedurę drukowania biletów Deutsche Bahn na wypadek, gdybyśmy na terenie Niemiec mieli odbyć podróż pociągiem (np. przejeżdżając od jednego podopiecznego do drugiego),
  • po dwa komplety dokumentów dotyczących podróży i świadczenia usług – w języku polskim i niemieckim,  dokumenty poświadczające ubezpieczenie, numer telefonu do ubezpieczyciela, pod którym należy kontaktować się w przypadku zachorowania oraz procedurę postępowania w przypadku zachorowania opiekuna. – jeden egzemplarz polecenia wyjazdu podpisujemy i odsyłamy do Promedica24 lub zanosimy do biura.

Obecnie posiadamy busy Promedica24, które zawiozą nas do miejsca zamieszkania podopiecznego. Busy wyjeżdżają dwa razy w tygodniu – punkt odbioru ustala dział logistyki – jest to zazwyczaj miejscowość, w której znajduje się najbliższy oddział. W Niemczech bus Promedica24 podwozi nas pod dom podopiecznego. Gwarantuje to komfort i spokój podróżowania. W sytuacjach wyjątkowych podróż organizowana jest autokarem, wtedy w paczce znajdzie się bilet autokarowy zakupiony i opłacony przez Promedica24.

Busy Promedica24 to gwarant spokojnej podróży w gronie współpracowników i bezpieczeństwo dotarcia pod sam dom podopiecznego.

DE_sciezkazatrudnienia-pl_800px1

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty